Diety sokowe, zastosowanie w praktyce

Diety sokowe, zastosowanie w praktyce

Znalezienie odpowiedniej diety pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy i powrócić do formy. W gąszczu propozycji, ciekawą opcją z pewnością okażą się nieszablonowe rozwiązania. Do takich należy na przykład dieta sokowa. 

Dieta sokami – co tak naprawdę oznacza?

Opiera się ona na wykorzystaniu jedynie naturalnych i świeżych sokach warzywnych oraz owocowych. Diety sokowe są dla nas bezpieczne, trwają krótko i zapewniają zaspokojenie wszystkich potrzeby żywieniowych dorosłego człowieka. 

  • Jaki cel przyświeca diecie tego rodzaju? 

Chodzi przede wszystkim o przeprowadzenie oczyszczenia i detoksykacji organizmu. Soki potrafią znacznie przyśpieszyć te procesy. Dieta sokami znajdziemy sporą ilość soków oraz zup kremowych. Te dania zastępują stałe posiłki. Przygotowywane są tak, aby pokrywały dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Mają one na celu dostarczenie 1400 kcal. Płynna forma posiłków posiada tę zaletę, że są znacznie szybciej trawione. Składniki odżywcze znacznie szybciej trafiają do krwiobiegu i natychmiastowo znajdują drogę do narządów i komórek. 

Dieta sokowa – przeciwwskazania

Dieta sokowa nie jest dedykowana dla wszystkich osób. Skorzystać z niej mogą jedynie zdrowe, pełnoletnie osoby. Alergie pokarmowe mogą okazać się przeciwwskazaniem dla takiej diety. Wielu z nas odczuwa alergie na dane owoce, czy przyprawy. Przed rozpoczęciem diety opartej na sokach dobrze jest skonsultować się uprzednio z lekarzem lub dietetykiem. Z kuracji tego rodzaju mogą skorzystać osoby pragnące oczyścić swój organizm, odzyskać energię do życia. Dieta ta jest w stanie poprawić nasze samopoczucie, wzmocnić nasz układ odpornościowy. Oczywiście, dieta pozwala też zrzucić parę zbędnych kilogramów. Z diety nie powinny korzystać kobiety w ciąży, lub matki karmiące dziecko. Osoby mające niskie ciśnienie oraz cierpiące na anemię też powinny zrezygnować z diety opartej na sokach. 

Każda dieta, aby była skuteczna i jednocześnie bezpieczna, powinna trwać określony czas. W przypadku diety opartej na sokach jej optymalny czas trwania szacowany jest na około tydzień. Taki przedział czasu jest wystarczający, aby przeprowadzić oczyszczanie organizmu, poprawić metabolizm oraz uregulować procesy trawienia. W przypadku pogorszenia samopoczucia w czasie diety, lepiej ją przerwać.

Najlepszą ofertę diet sokowych możesz znaleźć na https://naturacoldpress.pl