Rower na komunię – jaki wybrać?

Rower na komunię – jaki wybrać?

Kiedy podejmiemy decyzję o tym, że chcemy zakupić w prezencie komunijnym rower, ważnym jest aby został dobrany on odpowiednio do warunków fizycznych dziecka, które zostanie nim obdarowane. Używając określenia „warunki fizyczne” mamy na myśli wzrost oraz wagę dziecka. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ kiedy dziecko jest niskie i dostanie zbyt duży rower, to z całą pewnością nie będzie mogło od razu z niego skorzystać. To samo dotyczy sytuacji, kiedy rower jest mniejszy od dziecka – wówczas nie na wiele się zda i raczej może dojść do sytuacji, kiedy nie zostanie w ogóle wykorzystany, co jak wiadomo przyniesie rozczarowanie ze strony obdarowanego, a ponadto będzie wyrzuceniem pieniędzy w przysłowiowe błoto.

Kolejną istotną kwestią jest waga dziecka. Nie możemy mówić o większych utrudnieniach w sytuacji, kiedy dziecko jest szczupłe. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy zakupiony rower będzie przeznaczony dla dziecka z nadwagą. W takiej sytuacji rower musi być bardziej wytrzymały i mieć mocniejsze i szersze koła. Rower kross niewątpliwie sprawdzi się w tej roli. Pamiętać należy o tym, że w chwili, kiedy otyłe dziecko wsiądzie na rower jest on obarczony dużo większym ciężarem. W związku z tym musi być bardziej wytrzymały, aby ten ciężar udźwignąć i nie uszkodzić się w trakcie jazdy. Rower kross powinien mieć też wygodne siodełko, a także być na tyle wysoki, aby podczas pedałowania noga w kolanie nie ulegała całkowitemu wyprostowaniu.

W związku z powyższym, jeżeli nie znamy się na rowerach, a nie chcielibyśmy popełnić jakiejś gafy, warto porozmawiać ze specjalistą od rowerów, który pomoże dobrać odpowiedni Kross. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom, ponieważ ktoś, kto pracuje w sklepie rowerowym niekoniecznie musi znać się na rowerach. Prawdziwy znawca zada nam szereg pytań, po których będzie wiedział jaki rower nam zaproponować i który najlepiej będzie pełnił swoją funkcję w takich, a nie innych warunkach jazdy oraz przy gabarytach osoby, która będzie na nim jeździła.